Lubelski MOSiR solidaryzuje się z osobami ze spektrum autyzmu

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/jaroslaw-igras Lubelski MOSiR solidaryzuje się z osobami ze spektrum autyzmu

wydarzenia

Lubelski MOSiR solidaryzuje się z osobami ze spektrum autyzmu

2024-04-02 16:15

Dziś (02.04) obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. W związku z tym Arena Lublin zaświeci się na niebiesko, a dźwięki w obiektach spółki zostaną maksymalnie wyciszone. W ten sposób Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" w Lublinie chce pokazać swoją solidarność z osobami w spektrum autyzmu.

- Głównym przesłaniem tego dnia jest budowanie takiej wrażliwości społecznej ludzi, ale również podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób, które zmagają się z tym schorzeniem. Symbolem tej solidarności w tym dniu jest kolor niebieski. Stąd też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie solidaryzuje się oczywiście ze wszystkimi osobami i dorosłymi, i dziećmi, jak i ich rodzinami. Dziś stadion Arena Lublin rozbłyśnie na niebiesko. To jest ten gest właśnie tej wspólnoty i solidarności, ale kolor ten będzie również dominował w punktach obsługi klienta, na obiektach, które są zarządzane przez MOSIR - mówi Monika Lipińska, wiceprezes Zarządu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

Krótka wcale nie najkrótsza, czyli poszukiwania najkrótszej ulicy w Lublinie

- Od dzisiaj wprowadzamy w każdy wtorek regularne tak zwane ciche godziny - dodaje wiceprezes Lipińska. - We wtorki na Aqua Lublin od godziny 17 do 20 i w siłowni Fit Gym od 17 do 19. W każdy wtorek będą te dni takie troszeczkę bardziej ciche. Oczywiście one są dostępne dla wszystkich naszych mieszkańców, więc każdy może w tych godzinach korzystać z naszych usług. Jednak chcemy, żeby te osoby wiedziały, że to są te dni i te godziny kiedy mogą w sposób komfortowy skorzystać z naszych usług, jeśli właśnie tego potrzebują.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Strzelanina w fińskiej szkole. Zginęła młoda osoba, dwie są ciężko ranne