Kontrola szamb

i

Autor: Straż Miejska Lublin

Lubelska Straż Miejska sprawdza wywóz nieczystości. Posypały się mandaty

2020-02-21 13:39

Sypią się mandaty dla właścicieli posesji, którzy nie potrafią udokumentować wywozu nieczystości. Lubelska straż miejska wraz z końcem stycznia rozpoczęła gruntowne kontrole działek w okolicach Zalewu Zemborzyckiego.

Na początek działania objęły ul. Krężnicką, Cienistą i Marzanny, ale mundurowi na pewno jeszcze na nie wrócą w najbliższych tygodniach.

- Najczęstszym przewinieniem jest brak rachunku za wywóz nieczystości płynnych - przyznaje Jacek Kucharczyk, komendant lubelskiej Straży Miejskiej i dodaje: - Z ostatniego roku należy ich mieć co najmniej dwa. Dodatkowo zauważyliśmy, że wielu właścicieli posesji nie zdecydowało si na przyłączenie do miejskiej kanalizacji, a przypomnę, że mają taki obowiązek.

Jak przyznają sami strażnicy posesji jest na tyle dużo, że kontrole potrwają jeszcze co najmniej 2 miesiące. W ramach sprawdzania wywozu nieczystości funkcjonariusze zaglądają też do domowych pieców. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, np. palenia śmieciami, również sięgają po bloczki mandatowe.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE