Lubelska Karta Miejska coraz bliżej

i

Autor: OM

Lubelska Karta Miejska coraz bliżej

2020-02-21 16:06

Uchwała wprowadzająca Lubelską Kartę Miejską trafi pod obrady Rady Miasta Lublin jeszcze w lutym. Posiadacze takiej karty mniej zapłacą za bilety komunikacji miejskiej, czy na wydarzenia kulturalne. Warunek jest jeden: trzeba płacić podatki w Lublinie.

- Zostaną wskazane obszary od oświaty, poprzez Strefę Płatnego Parkowania, wypoczynek, turystykę, kulturę po komunikację miejską. - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, wiceprezydent Lublina - W tych wszystkich obszarach będą funkcjonowały zniżki, ulgi, rabaty dla osób rozliczających się w naszym mieście.

Na początek Lubelska Karta Miejska będzie funkcjonowała z wykorzystaniem Karty Biletu Elektronicznego. Zostanie na niej umieszczony dodatkowy znacznik pozwalający zidentyfikować osobę płacącą PIT w Lublinie.

- W tym roku chcemy wykorzystać jeszcze ten stary system. - mówi Grzegorz Malec, dyrektor ZTM - Budujemy identyfikację tych użytkowników na tym starym systemie. Idziemy w kierunku innych miast i korzystamy z ich rozwiązań. Wystarczy xero złożenia PITu lub potwierdzenie e-PITu. Wtedy pracownik z Biura Obsługi Klienta wyda znacznik do karty, który będzie uprawniał do zniżek.

Specjalne znaczniki dedykowane biletowi elektronicznemu mają być wydawane od czerwca. Na jesieni ma się zmienić taryfa ZTM. Wtedy pasażerowie, którzy nie będą posiadali znacznika zapłacą więcej za bilety okresowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE