Lubelscy strażacy wspierają małych pacjentów. Ich radość jest bezcenna

i

Autor: zdj. Miejska Państwowa Straż Pożarna w Lublinie

Lubelscy strażacy wspierają małych pacjentów. "Ich radość jest bezcenna" [AUDIO]

2021-08-03 17:55

Był pokaz sprzętu gaśniczego, akcja ratownicza, ale przede wszystkim wsparcie. Mimo pandemii, lubelscy strażacy nie rezygnują z pomocy.

Wszystko, aby mali pacjenci Oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie choć przez chwilę zapomnieli o chorobie

Akcję Onko Okno organizuje fundacja "Gdy liczy się czas". - Przed pandemią odwiedzaliśmy dzieci na oddziałach, były wspólne zabawy. To dodawało dzieciakom dużo siły. Choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie - tłumaczy Natalia Voytsel, prezeska fundacji.

Teraz akcja odbywa się przed oknami oddziałów. Chętni organizują dla dzieci pokazy i zabawy. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Lublinie przyjechali samochodem ratowniczo-gaśniczym oraz drabiną pod okna szpitala.

- Rozstawili i wyjechali drabiną na wyższe piętra, zmontowali linię gaśniczą pokazując jak się gasi pożary, ubrali się w pełne wyposażenie strażaka włącznie z założeniem aparatu ochrony dróg oddechowych, otworzyli skrytki w pojazdach i pokazali sprzęty mechaniczne - mówi asp. Bartłomiej Pytka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

I dodaje, że radość dzieci jest bezcenna: My im nieśliśmy radość, oni byli pełni nadziei. Podobnie ich rodzice byli pełni optymizmu na najbliższe dni.

Akcja odbywa się cyklicznie. Uczestniczą w niej także lubelscy sztukmistrze i artyści.

Lubelscy strażacy wspierają małych pacjentów. O szczegółach mówi asp. Bartłomiej Pytka. Posłuchaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE