Lotnictwo i muzyka. Nowe pokazy na Placu Litewskim w Lublinie

2021-08-04 11:17
Nowe pokazy na fontannach Placu Litewskiego
Autor: zdj. Miasto Lublin/lublin.eu

Nawiązania do tradycji lotniczych i muzycznych. W sierpniu na mieszkańców Lublina i turystów czekają nowe pokazy na multimedialnej fontannie na Placu Litewskim.

Oprócz znanych już tytułów pojawi się muzyczny hołd dla Henryka Wieniawskiego oraz animacja o historii lubelskiego lotnictwa. - Pierwsza z tegorocznych premier to 10-minutowy pokaz muzyczny „Wieniawski IMPRO”. Muzyka stanowiąca tło oraz wyznaczająca dynamikę tego widowiska przygotowana została przez Gabriela Meneta, lubelskiego muzyka i kompozytora - mówi nam Izolda Boguta z lubelskiego ratusza.

Druga z premier nawiązuje do tradycji lubelskiego lotnictwa. - Widzowie będą mogli też obejrzeć 7-minutową opowieść pt. „Tradycje lubelskiego przemysłu lotniczego”. Jest to animacja przygotowana przez Centrum Kultury w Lublinie prezentująca najciekawsze osiągnięcia lubelskich budowniczych samolotów i śmigłowców - dodaje Boguta.

Nie zabraknie również pokazów znanych z poprzednich lat. To "Sen o mieście", "Anioły Lubelskie", "Wydarzenia Kulturalne", "Legenda o Czarciej Łapie", "Unia Narodów", "Historia Placu Litewskiego na Wesoło".

Pokazy odbywać się będą przez cały sierpień w piątki i w soboty o 21:00. W trakcie spektakli należy zachować zasady bezpieczeństwa.

Szczegóły na lublin.eu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE