Lekcja, pisanie

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Łamańce językowe. Czy na pewno dobrze je znasz? Upewnij się rozwiązując nasz quiz

2023-11-29 14:54

Łamańce językowe w języku polskim umieją sprawić sporo kłopotów nie tylko obcokrajowcom! Czy w twoim przypadku też? Sprawdź, czy bezbłędnie poradzisz sobie z trudnymi zdaniami w języku polskim, rozwiązując nasz niełatwy quiz z łamańców językowych!

Wypowiedzenie polskich łamańców językowych bez najmniejszego zająknięcia wymaga posiadania nienagannej dykcji. W tym quizie mamy dla Was 10 pytań dotyczących zawiłości językowych w języku polskim. Znalazły się wśród nich przykłady zarówno z najpopularniejszych, jak i tych mniej znanych łamańców językowych, które bezbłędnie mogą rozwiązać tylko nieliczni!

Ogniste pożegnanie z Europejską Stolicą Młodzieży

Quiz z łamańców językowych

Chcecie sprawdzić się w naszym quizie? Mamy dla was jedną radę: zanim zabierzecie się za zaznaczanie odpowiedzi, pytania przeczytajcie na głos! To może być dla was cenna wskazówka!

Gotowi, by sprawdzić swoją wiedzę na temat polskich łamańców językowych? Rozwiążcie poniższy quiz:

Jak dobrze znasz polskie łamańce językowe?

Pytanie 1 z 10
Dokończ zdanie zgodnie z popularnym łamańcem: „Czy się Czesi cieszą, że się Czesio…

Zobacz także: Gdzie są najlepsi wulkanizatorzy w woj. lubelskim? Sprawdź RANKING

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE