Urząd Miasta Lublin

i

Autor: Urząd Miasta Lublin

Kultura warta 1,5 miliona złotych! Wiemy, co będzie się działo w Lublinie

2023-02-02 15:29

84 projekty kulturalne dostaną wsparcie finansowe z ratusza w ramach programu Miasto Kultury. Będzie muzyka, teatr, a nawet spektakl w technologii VR, a połowa z nich jest skierowana do młodzieży.

Łącznie o dofinansowanie starało się 125 projektów, na dofinansowanie których trzeba by było 4 mln zł. 5 wniosków odpadło na etapie oceny formalnej.

Kasa pójdzie m.in. na warsztaty rozwojowe, wystawy, koncerty, spektakle, spotkania i inne działania młodzieżowe w ACKiM „Chatka Żaka”, projekty uwrażliwiające na tematy dostępności kultury dla młodych osób z niepełnosprawnościami, program rozwojowy dla młodych liderów i liderek – animatorów i animatorek kultury oraz działalność chóru młodzieżowego. Nie zabraknie też czegoś dla adeptów i adeptek dziennikarstwa w ramach warsztatów „Aleja Reportera”. Miasto przekaże też pieniądze na ogród, który zaprojektuje i stworzy młodzież, żeby przypomnieć o zmianach klimatycznych.

Najwyższe dofinansowanie, czyli 60 tys. zł, dostały 2 projekty: Możesz! - edukacja i sprawczość poprzez kulturę (Fundacja Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka) i Otwarta Szkoła 2023 (Fundacja Kultury Audiowizualnej beetle). 55 tys. otrzymają Harmonie Starego Miasta 2023 (Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego) i 50 tys. Performance Platform Lublin 2023 (Fundacja Sztuki Performance). Pozostałe kwoty zaczynają się od 35 tys. zł (2 projekty), a kończą na 3 tys. (1 projekt).

Wśród projektów, które nie zakwalifikowały się do dotacji, są m.in.: Żurawie 2023 (Fundacja Kultury Audiowizualnej beetle), Festiwal Queerz Get Loud – 4. edycja (Fundacja Camera Femina), Warsztaty wypieku cebularzy (Fundacja Produktów Regionalnych UE) i Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim. Koncerty Patriotyczne (Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE