To były kultowe kosmetyki w czasach PRL-u. Co o nich wiesz? Sprawdź się w quizie

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Kultowe kosmetyki z czasów PRL-u. Ile o nich wiesz? Sprawdź się w quizie

2023-12-06 17:21

Tego typu kosmetyki z czasów PRL-u można było znaleźć w każdej łazience w polskim domu. Korzystały z nich nasze babcie, mamy, a nawet my sami. Wiele z tych produktów nawet dziś można znaleźć w sklepach w naszym kraju. Co wiesz o kosmetykach z czasów PRL-u? Sprawdź się w tym quizie.

W czasach PRL-u ciężko było kupić coś w sklepie. Wiele produktów było na kartki, a półki wielokrotnie bywały zupełnie puste. Bez względu na czasy, w jakich żyjemy, to każda kobieta chce wyglądać i czuć się dobrze. W okresie PRL-u nasze babcie i mamy radziły sobie, jak mogły, aby zdobywać puder, cień do powiek czy tusz do rzęs. Na pewno nie było to łatwe zadanie! Kosmetyki w czasach PRL-u były trudno dostępne i było zdecydowanie dużo mniej marek niż teraz. Często korzystano z darów natury, ale wielu szczęściarom udawało się znajdować kosmetyki w PEWEX-ie lub dostawały wyjątkowe paczki z zagranicy.

Motoryzacyjne klasyki PRL na szczecińskiej Łasztowni

W Polsce jednak były nasze rodzime kosmetyki, z których wtedy chętnie korzystano. Wiele z tych marek znane są do dziś, ale ich największa popularność przypadała na czasy PRL-u. Znasz się na historii? Pamiętasz wiele z okres PRL-u? To na pewno ten quiz o kosmetykach będzie dla ciebie bardzo prosty!

Kultowe kosmetyki z czasów PRL-u. QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się zapach wyprodukowany w czasach PRL-u przez firmę Pollena-Uroda?

Okres PRL – kiedy był?

PRL przypada na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Był to czas społecznych i politycznych zmian.  Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to lata kiedy ludzie spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Spotykali się na imieninach, prywatkach itp. To okres, który nadal wiele osób wspomina z radością.

Na chwilę jednak powróćmy do czasów z okresu PRL. Ile pamiętasz z tego okresu? W naszym QUIZIE mamy sporo zagadek dotyczących mieszkań w PRL-u. Na ile pytań uda ci się odpowiedzieć? Sprawdź!

Zobacz także: Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE