Ktoś oblał farbą pomnik Lecha Kaczyńskiego. Policja poszukuje sprawcy!

i

Autor: www.lublin112.pl

Ktoś oblał farbą pomnik Lecha Kaczyńskiego. Policja poszukuje sprawcy!

2022-04-10 12:43

Policja poszukuje osoby, która w nocy oblała pomnik śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego w Opolu Lubelskim brązową farbą – poinformowała w niedzielę PAP rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek.

Rzecznik przekazał, że według wstępnych ustaleń policji do znieważenia doszło w sobotę ok. godz. 23, kiedy to nieznany mężczyzna rzucił w znajdujący się w Opolu Lubelskim pomnik słoikiem lub innym szklanym pojemnikiem, który najprawdopodobniej zawierał brązową farbę i odszedł.

„Będziemy ustalać sprawcę” – zapowiedział Fijołek. Dodał, że funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring w miejscu zdarzenia.

„Czynności są prowadzone w kierunku art. 261, czyli znieważenia pomnika”

 – wyjaśnił. Przypomniał, że za znieważenie pomnika grozi grzywna albo kara ograniczenia wolności.

Pomnik śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego w Opolu Lubelskim ufundowany przez Teresę i Edwarda Świątkowskich powstał w 2019 r., jednak ze względu na pandemię koronawirusa jego uroczyste odsłonięcie odbyło się w czerwcu ubiegłego roku.

Monument autorstwa Witolda Marcewicza przedstawia orła w koronie trzymającego zwój papieru z wizerunkiem śp. prezydenta, poniżej widnieje napis: „Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lechowi Kaczyńskiemu – Nie umiera ten, kto żyje w pamięci narodu”. Na tylnej stronie monumentu została zamieszczona tablica upamiętniająca wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej.

Najwyższe podwyżki cen paliw są już za nami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE