Kto zostanie nowym kuratorem oświaty w Lublinie? My już wiemy!

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Edukacja

Kto zostanie nowym kuratorem oświaty w Lublinie? My już wiemy!

2024-02-22 12:35

Kandydatów było kilku, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Znane jest nazwisko nowego kuratora oświaty. Jak podaję nieoficjalnie media, Teresę Misiuk ma zastąpić Tomasz Szabłowski. Nominację wiceministra edukacji Joanna Mucha i wojewoda Krzysztof Komorski wręczą zwycięzcy konkursu w najbliższy poniedziałek o godzinie 10.

Zgodnie z zapowiedziami wiceminister edukacji Joanny Muchy nowy kurator oświaty w Lublinie miał zostać wybrany w drodze konkursu.  Swoje oferty w konkursie na lubelskiego kuratora oświaty złożyło 4 kandydatów, ale jedna osoba nie spełniła wymagań.

- Kandydaci dopuszczeni do drugiego etapu konkursu na stanowisko kuratora to: Robert Makarewicz, Tomasz Szabłowski i Anna Wiśniewska. 22 stycznia wojewoda powołał komisję konkursową do wyłonienia kandydata – poinformowała „Kuriera Lubelskiego” Joanna Szwedo z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pikieta nauczycieli przed kuratorium oświaty w Bydgoszczy

Komisja podobno zakończyła pracę już w poprzednim tygodniu. Jak dowiedziało się Radio Lublin, komisja wybrała Tomasza Szabłowskiego.

Kim jest Tomasz Szabłowski?

Obecni pełni on funkcję dyrektora XXX LO w Lublinie. W tej szkole jest także nauczycielem geografii. Jego poprzednie miejsce pracy to warszawskie gimnazjum, w którym pod koniec był także wicedyrektorem.

Zobacz także: Rolnicy ruszyli na Lublin! Tak wyglądał ich przejazd ulicami miasta