Tak zmieniał się zespół czerwone gitary

i

Autor: Jerzy Plonski/FORUM

test wiedzy

Kto był kim w PRL-u? To najsłynniejsze osoby tamtej epoki! Rozpoznasz je na zdjęciach? QUIZ

2023-11-29 20:36

Ich twarze i głosy pojawiały się wszędzie i często, choć i tak znaleźliby się tacy, którzy chcieli więcej i więcej. Oto najpopularniejsi artyści i artystki tworzący w czasach PRL-u! Czy potrafisz rozpoznać ich twarze na starych zdjęciach? Ten quiz sprawdzi twoją pamięć!

Po kilkudziesięciu latach, kiedy PRL dla młodych pokoleń stał się dość odległą epoką historyczną, mówi się, że ówczesna codzienność była szara. Jeśli tak, to strach pomyśleć, jaka byłaby, gdyby nie tworzona wtedy sztuka! Muzyka i kino bawiły, wzruszały i pomagały przetrwać. Sprawdź, czy jesteś w stanie rozpoznać twarze, które wtedy rozświetlały szarą codzienność!

PRL – kiedy był?

PRL to historyczne państwo polskie istniejące pomiędzy 1944 a 1989 rokiem. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej została uchwalona 22 lipca 1952 r. Powojenne lata to czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów i ograniczony dostęp do informacji.

Ikony PRL-u. Rozpoznasz je na zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
Kto jest na zdjęciu?
Anna Dymna
Sekrety gwiazdy PRL Jonasza Kofty. Niewiarygodne, kiedy wyrobił dowód osobisty. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE