Krwiodawcy mogą odliczyć swoją krew od podatku

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/rovin

PIT

Krwiodawcy mogą "odliczyć" swoją krew od podatku

2023-03-29 17:19

Mieszkańcy Lubelszczyzny, którzy regularnie oddają krew mogą uzyskać ulgę podatkową. Zgodnie z przepisami krwiodawstwo podlega odliczeniu od rocznej deklaracji. Wysokość odliczenia w PIT zależy od ilości oddanej krwi lub osocza. Liczbę litrów mnoży się przez aktualnie obowiązujący przelicznik pieniężny.

- Jeżeli ktoś się jeszcze nie rozliczył, to zapraszamy - mówi Małgorzata Orzeł, dyrektor RCKiK w Lublinie. - Wszyscy krwiodawcy, którzy w ubiegłym roku oddawali krew w naszym centrum, czy w oddziałach terenowych, czy na akcjach wyjazdowych mogą zyskać zaświadczenie w celu rozliczenia do Urzędu Skarbowego o ilości oddanej krwi, bądź składników krwi i o równowartości tej oddanej krwi, którą można odliczyć sobie od podatku. W rozliczeniu podatkowym, w odpowiednim miejscu trzeba wpisać ilość oddanej krwi i równowartość. Ta równowartość jest przeliczona, to 130 zł za 1 litr oddanej krwi bądź jej składników.

To nie jedyny przywilej honorowych dawców krwi. Osobie, która zdecyduje się podzielić z innymi tym cennym składnikiem przysługują dwa dni wolne od pracy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE