Koroszczyn: Tiry utkneły na granicy. Trwa protest przeciwko handlowaniu UE z Rosją i Białorusią

2022-03-21 10:47
Protest na przejściu granicznym
Autor: PAP/Bartłomiej Wójtowicz

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie (Lubelskie), od soboty uczestnicy protestu przeciwko handlowaniu UE z Rosją i Białorusią blokują ruch tirów. Jak podają media obecnie kolejka ciężarówek przed polsko-białoruskim przejściem granicznym mierzy 40 km! Na Białoruś wpuszczane są ciężarówki tylko z jednym rodzajem towarów. Sprawdź z jakim!

W Koroszczynie trwa protestu przeciwko handlowaniu z Rosją i Białorusią

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla przekazała PAP w poniedziałek, że kolejka samochodów ciężarowych mierzy ok. 40 km.

"Protest trwa nadal. Przepuszczane są tylko samochody ciężarowe ze zwierzętami" – poinformowała. Dodała, że policja utworzyła strefę buforową oddzielającą protestujących od pojazdów ciężarowych.

Policjantka zapewniła, że funkcjonariusze są na miejscu i czuwają nad bezpieczeństwem uczestników protestu, kierowców tirów, osób postronnych oraz dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i drożność na drogach krajowych nr 2 i 68.

GDDKiA poinformowała, że dla pojazdów osobowych wyznaczono objazd w kierunku Terespola drogami lokalnymi.

Jedna z protestujących Natalia Panchenko powiedziała PAP, że w poniedziałek rano w proteście uczestniczyło ponad 100 osób. "Aktywistów jest mniej niż w weekend, ale nadal dużo" – dodała.

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie trwa od soboty protest przeciwko handlowaniu UE z Rosją i Białorusią. Uczestnicy namawiają kierowców tirów do zawrócenia znad granicy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE