Protest na przejściu granicznym

i

Autor: PAP/Bartłomiej Wójtowicz

Koroszczyn: Tiry utkneły na granicy. Trwa protest przeciwko handlowaniu UE z Rosją i Białorusią

2022-03-21 10:47

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie (Lubelskie), od soboty uczestnicy protestu przeciwko handlowaniu UE z Rosją i Białorusią blokują ruch tirów. Jak podają media obecnie kolejka ciężarówek przed polsko-białoruskim przejściem granicznym mierzy 40 km! Na Białoruś wpuszczane są ciężarówki tylko z jednym rodzajem towarów. Sprawdź z jakim!

W Koroszczynie trwa protestu przeciwko handlowaniu z Rosją i Białorusią

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla przekazała PAP w poniedziałek, że kolejka samochodów ciężarowych mierzy ok. 40 km.

"Protest trwa nadal. Przepuszczane są tylko samochody ciężarowe ze zwierzętami" – poinformowała. Dodała, że policja utworzyła strefę buforową oddzielającą protestujących od pojazdów ciężarowych.

Policjantka zapewniła, że funkcjonariusze są na miejscu i czuwają nad bezpieczeństwem uczestników protestu, kierowców tirów, osób postronnych oraz dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i drożność na drogach krajowych nr 2 i 68.

GDDKiA poinformowała, że dla pojazdów osobowych wyznaczono objazd w kierunku Terespola drogami lokalnymi.

Jedna z protestujących Natalia Panchenko powiedziała PAP, że w poniedziałek rano w proteście uczestniczyło ponad 100 osób. "Aktywistów jest mniej niż w weekend, ale nadal dużo" – dodała.

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie trwa od soboty protest przeciwko handlowaniu UE z Rosją i Białorusią. Uczestnicy namawiają kierowców tirów do zawrócenia znad granicy.