[AKTUALIZACJA] Koronawirus w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Wstrzymane przyjęcia [AUDIO]

2020-07-31 13:49
Koronawirus w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie [AUDIO]
Autor: zdj. USD w Lublinie

Szpital wstrzymuje przyjęcia na oddziałach neurologii dziecięcej oraz pediatrii i nefrologii dziecięcej. Powodem zakażenie potwierdzone u rodzica dziecka. Źródłem infekcji są jednak kontakty pozaszpitalne.

- Dodatni wynik uzyskano u rodzica dziecka, pacjenta oddziału neurologii. To mieszkaniec województwa łódzkiego. Zakażony jest izolowany na terenie szpitala - mówi Radiu Eska Magdalena Kaproń z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

- Otrzymaliśmy informację, że zakażenie było związane z kontaktami w województwie łódzkim - dodaje Kaproń.

Szpital wstrzymuje przyjęcia do wszystkich oddziałów

W klinice wstrzymano przyjęcia planowe do wszystkich oddziałów, także zabiegowych. – I Oddziału Ortopedii Dziecięcej, II Oddziału Ortopedii Dziecięcej, Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej oraz Oddziału Otolaryngologii Dziecięcej, Foniatrii i Audiologii. Wdrożono wszystkie niezbędne procedury sanitarno-epidemiologiczne, zapewniające pacjentom, rodzicom lub opiekunom przebywającym z dziećmi oraz personelowi bezpieczeństwo epidemiologiczne - mówi nam Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

O infekcji informowali naszą redakcję już nieoficjalnie wczoraj od rana zaniepokojeni rodzice. Część z nich wypisała swoje dzieci.

- Nie mogłam wejść do szpitala. Poinformowano mnie, że potwierdzono zakażenie koronawirusem. W szpitalu panował chaos - informowała nas jedna z mam.

- Dziecko dostało wypis wczoraj około południa. Stwierdzono, że nie miało kontaktu z zakażonym - dodaje rodzic innego dziecka.

Obowiązkową kwarantanną objęto wszystkich z najbliższego otoczenia chorego. Na razie nie wiadomo jednak, ile to osób. - Przeprowadzono wywiady z personelem i pacjentami. Zlecono wymazy u części najbardziej narażonych osób - słyszymy w lubelskim sanepidzie.

O terminie wznowienia przyjęć planowych placówka poinformuje na stronie internetowej: uszd.lublin.pl.

- Infekcję potwierdzono u rodzica pacjenta z województwa łódzkiego - mówi Radiu Eska Magdalena Kaproń z lubelskiego sanepidu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE