Koronawirus lubelskie. Ile zakażeń dzisiaj?

i

Autor: Pixabay Koronawirus lubelskie. Ile zakażeń dzisiaj?

Koronawirus lubelskie. Ile zakażeń dziś w województwie? [07.04]

2021-04-07 10:35

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce potwierdzono dziś 14 910 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło 638 osób. Jak wygląda sytuacja w województwie lubelskim? Dziś zapadną decyzje dotyczące przedłużenia obostrzeń. Zobacz szczegóły.

Koronawirus lubelskie. Ile zakażeń?

Dziś [07.04] w województwie lubelskim potwierdzono 911 przypadków zakażenia koronawirusem. To duży wzrost w porównaniu z okresem świątecznym. Z powodu COVID-19 w województwie lubelskim w ciągu ostatniej doby zmarło 42 osoby. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, na kwarantannie przebywa obecnie 15 085 mieszkańców naszego województwa.

W całej Polsce w ciągu ostatniej doby potwierdzono 14 910 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 638 osób. Obecnie w szpitalach w całej Polsce zajętych jest 34 691 łózek dla pacjentów z COVID-19 z 44 440 dostępnych. Pod respiratorami jest 3 342 osoby (łącznie dostępnych jest 4 251 łóżek respiratorowych).

Przedłużenie obostrzeń w Polsce

Dziś o 11:00 dowiemy się, czy i w jakiej formie zostaną przedłużone obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Właśnie na tą godzinę zwołano konferencję prasową ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przypominamy, że obecne obostrzenia są aktywne od 27 marca i trwają do co najmniej 9 kwietnia. Zamknięte są sklepy w galeriach (oprócz wybranych), sklepy meblowe i budowlane, a w pozostałych placówkach handlu obowiązują limity klientów. Limity wiernych obowiązują także w kościołach i miejscach kultu. Zamknięte są również żłobki i przedszkola, a uczniowie podstawówek i szkół ponadpodstawowych wciąż uczą się zdalnie. Więcej o aktualnych obostrzeniach poniżej:

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE