Korki na Skype czy rozwiązanie zadań przez messengera? Uczniowie otrzymają pomoc online

2020-03-24 12:14 Agnieszka Niećko
Uczniowie otrzymają pomoc online
Autor: coyot

Nauka zdalna dla dzieci i młodzieży, ale także i nauczycieli czy rodziców jest dużym wyzwaniem. Dlatego pomocną dłoń do wszystkich uczniów wyciągnęli studenci z całej Polski. W tego rodzaju akcję już angażuje się jedna ze szkół w województwie lubelskim, która zachęca swoich wychowanków do wzajemnej pomocy.

Dla wielu uczniów gwałtowna zmiana sposobu uczenia się i przejście na tryb zdalny jest niełatwym zadaniem, a materiału do nauki ciągle przybywa. Wspierać młodszych kolegów chcą studenci z uczelni w całej Polsce.

— Mamy bazę studentów - nauczycieli, którą cały czas poszerzamy, jest nas obecnie niemal 300 osób. Korepetycje udzielamy z praktycznie wszystkich przedmiotów od humanistycznych do przyrodniczych. — mówi Jakub Retyk, student I roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Przez kilka dni od kiedy powstała akcja odbyło się już ponad 150 lekcji. Wszystkie zajęcia są w pełni za darmo.

W korepetycje online angażuje się także Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku.

— Chciałyśmy dać naszym szkolnym wolontariuszom nowe zadanie do wykonania. Teraz mogą pomagać innym uczniom, którzy nie do końca mogą odnajdywać się w obecnej sytuacji. Nauczyciele, a także rodzicie, ale przed wszystkim uczniowie giną w tonach materiałów. Dlatego też cieszy nas, że do akcji angażują się starsze klasy, szczególnie 7. Uczniowie chcą pomagać, a mają do tego możliwość przez różne komunikatory, których używają na co dzień. — mówi Anna Chyćko jedna z organizatorek akcji "Jestem fajnym kumplem i pomagam w nauce"

Dzięki tej inicjatywie dzieciaki, będą miały okazję zwrócić się o pomoc nie tylko do rodziców, ale także do rówieśników i kolegów ze starszych klas.