Konsultacje z ekspertami i konkurs na projekt biznesowy. UMCS zaprasza na Dzień Przedsiębiorcy [AUDIO]

2021-06-18 16:49
Konsultacje z ekspertami i konkurs na projekt biznesowy. UMCS zaprasza na Dzień Przedsiębiorcy [AUDIO]
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Spotkania ze specjalistami, porady i wykłady - a wszystko bezpłatnie i zdalnie. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej organizuje Dzień Przedsiębiorcy.

Wydarzenie zostanie przygotowane w najbliższy poniedziałek 21 czerwca w mediach społecznościowych uczelni. - Formuła online pozwala uczestniczyć w nim tak naprawdę wszystkim zainteresowanym - mówi nam Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

Organizatorzy zaplanowali szereg relacji internetowych z udziałem specjalistów, ekspertów oraz praktyków biznesu. - Celem Dnia Przedsiębiorcy jest skłonienie do refleksji nad rolą dużych i małych przedsiębiorców, którzy w istotny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki - wyjaśnia Adamska.

Inicjatywa ma również zachęcić studentów do podejmowania różnych działań związanych z rozwojem oraz przedsiębiorczością jako taką. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Konkurs dla studentów

Z Dniem Przedsiębiorcy tematycznie i organizacyjnie połączony jest także ogólnopolski konkurs dla żaków związany z przedsiębiorczością.

Jego uczestnicy mają za zadanie wymyślenie innowacyjnego pomysłu biznesowego. Prace w formie prezentacji multimedialnej powinny zawierać od 8 do 10 slajdów. Można je zgłaszać indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie 3 osoby) do 27 czerwca 2021 r. do godz. 23:59 na adres izabela.lucjan@umcs.pl.

- Do wygrania jest możliwość konsultacji pomysłu pod kątem merytorycznym, z uwzględnieniem uwarunkowań rynkowych z mgr Anną Grzegorczyk, dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS oraz dr. Mariuszem Saganem, dyrektorem Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublina - mówi Adamska.

Ponadto każdy laureat otrzyma smartwatcha. Szczegóły na umcs.pl

- W konkursie tak naprawdę wygrywają wszyscy - mówi Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS. Posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE