Konie z LKJ mają być zlicytowane. Trwa zbiórka na ich ratowanie

2020-02-07 14:39
Konie z LKJ mają być zlicytowane. Trwa zbiórka na ich ratowanie
Autor: pixabay/Katrina_S

Trwa zbiórka na ratowanie koni z Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. Sympatycy Klubu chcą ocalić zwierzęta, ponieważ mają one zostać sprzedane przez komornika. Wszystko przez to, że LKJ nie płacił dzierżawy za 10,5 hektarowy teren, na którym mieścił się klub.

Komornik próbuje odzyskać dla MOSiRu pieniądze, które zalega LKJ. Dlatego zwierzęta, które posiada Lubelski Klub Jeździecki będą sprzedane. Ceny pięciu koni - bo tyle będzie wystawionych na licytację - wahają się od 1312,50 zł do 2475 zł.

Większość tych koni to starsze wierzchowce. Licytowane będą 16-letnia klacz Dobrawa, 17-letni wałach Hasan i będący w tym samym wieku Karino. Najstarszy jest 24-letni wałach Pers, najmłodsza natomiast 4-letnia klacz Dunkierka.

O ich los obawiają się miłośnicy koni. To właśnie oni zorganizowali zbiórkę za pośrednictwem portalu. Jak sami napisali: "Te które zostały do uratowania to stare wysłużone konie, którym należy się już odpoczynek, spokój i spacery po zielonej łące, gdy zostaną wystawiane do licytacji nie wiadomo w jakie ręce trafią i co się z nimi stanie, czy skończą jako" danie na czyimś talerzu" czy dalej będą ciężko pracowały za garść siana.". Dzięki zebranym funduszom chcą je wykupić i zapewnić im odpowiednią opiekę i odpoczynek.

Zbiórka trwa do 15 lutego, licytacja natomiast ma odbyć się 21 lutego.

Szacunkowe wyliczenia pokazały, że na wykupienie wszystkich koni potrzebnych jest około 13 tysięcy złotych. Zbiórka jest prowadzona za pośrednictwem portalu pomagam.pl pod hasłem "Te konie chcą żyć, pomocy".​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE