Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. Policja Lubelska

Kompletnie pijany kierowca uciął sobie drzemkę w rowie

2022-09-21 10:34

Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu nie jest dobrym pomysłem. Alkohol zmniejsza czas reakcji, zaburza perspektywę oraz powoduje senność. Młody kierowca z gminy Ulhówek stanie przed sądem po tym, jak kompletnie pijany wjechał samochodem do przydrożnego rowu i zasnął.

Pijany kierowca zasnął w rowie

Nietypowe zgłoszenie do wypadku otrzymali wczoraj po godzinie 20:00 policjanci z tomaszowskiej komendy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wola Gródecka, zdaniem zgłaszającego najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Na miejsce wysłano patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. W rowie stał volkswagen, a za jego kierownicą smacznie spał 27-letni mieszkaniec gminy Ulhówek. Mężczyzna był na tyle pijany, że po tym, jak wjechał do rowu, zasnął za kierownicą. Kompletnie pijany kierowca nie mógł utrzymać równowagi po wyjściu z samochodu. Badanie trzeźwości wykazało, że w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Sprawdzenie jego dokumentów w systemie policyjnym wykazało, że młody kierowca posiada już decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 27-latek wkrótce odpowie przed sądem.

Policja apeluje, by zgłaszać nietypowe zachowanie kierowców na drogach. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Każda tego typu informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Lubelskie. Posłuchajcie koncertu pijanego traktorzysty