Kolejne ofiary wody na Lubelszczyźnie. Policja apeluje o rozsądek [AUDIO]

2020-08-03 11:46
Kolejne ofiary wody na Lubelszczyźnie. Policja apeluje o rozsądek
Autor: zdj. KWP Lublin

Wczoraj w zalewie Dębowy Las, w gminie Żmudź w powiecie chełmskim, utonął mężczyzna. Trwa ustalanie jego tożsamości i przyczyn utonięcia. Z kolei w sobotę, w Opolu Lubelskim w rzece Leonówka utonął 48-latek. Wstępne oględziny wykluczyły udział osób trzecich.

Funkcjonariusze i ratownicy WOPR apelują o rozsądne zachowanie nad wodą.

Brawura i nielegalne kąpieliska

Niestety, najczęstsze okoliczności utonięć to nadal brawura, spożywanie alkoholu i korzystanie z nielegalnych kąpielisk.

- Sztuką nad jeziorem nie jest to, żeby w ogóle nie pić, ale żeby nie wchodzić do wody po alkoholu. W ten sposób przede wszystkim swoją prewencją staramy się wpływać na postawy wypoczywających - mówi nam kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze apelują także o rozsądne powroty do domów.

- To też często wiąże się z wojażami. Ludzie jeżdżą, np. nad jeziora, grillują. Oczywiście jest alkohol. Takie sytuacje trzeba przewidywać. To, że będziemy spożywać alkohol możemy przewidzieć, więc należy ustalić, że np. jedna osoba będzie wracała, albo wracamy na drugi dzień, po wcześniejszym zbadaniu się. Testowi alkomatem można poddać się teraz w każdym komisariacie policji w Lublinie. Badanie trwa chwilę - dodaje kom. Fijołek.

Przez całe wakacje służby drogowe i wodne prowadzą wzmożone kontrole nad kąpieliskami i w ich okolicach.

- Nie jedziemy "na podwójnym gazie" - mówi kom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie
W Lublinie oglądają mecze z dźwigów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE