Kłótnia na przejściu dla pieszych

i

Autor: Canva / fot. Youtube / Stop cham

Kłótnia na pasach. Kierowca z gazem kontra "Seba" z hulajnogą elektryczną

2022-09-30 9:40

Zachowanie pieszych i kierowców na drodze pozostawia nadal wiele do życzenia. Na kanał „Stop cham” trafiło nagranie z Lublina pokazujące jak wygląda konflikt między tymi dwoma grupami. Zobaczcie sami.

Zaczepny pieszy kontra nerwowy kierowca

Nagranie umieszczone na kanale „Stop-cham” niestety pokazuje jak nierozsądnie zachowują się piesi i jak nerwowo reagują na ich nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy. Na nagraniu widać jak młody mężczyzna w stroju sportowym wtargnął na pasy na czerwonym świetle. Zdenerwowany kierowca samochodu musiał zahamować, by uniknąć potrącenia i postanowił zwrócić pieszemu uwagę na to, że powinien stosować się do sygnalizacji świetlnej. Doszło do niezbyt przyjemnej wymiany zdań pomiędzy mężczyznami, po czym zirytowany kierowca zjechał na pobocze i wysiadł do awanturującego się chłopaka.

Mężczyzna zabrał ze sobą gaz na widok, którego pieszy wycofał się do stojących przy chodniku hulajnóg elektrycznych. Panowie „wyjaśniali” sobie dalej przepisy ruchu drogowego, po czym zirytowany pieszy chwycił za hulajnogę elektryczną i próbował nią rzucić w kierowcę. Na szczęście nie doszło do rękoczynów i panowie się rozeszli.

Nie zmienia to jednak faktu, że zaczepne i zuchwałe zachowanie pieszego, który zignorował sygnalizację świetlną nie powinno mieć miejsca, bo właśnie przez takie podejście dochodzi najczęściej do wypadku z udziałem pieszych. Co do zachowania kierowcy, który wyszedł do chłopaka z gazem to też można było uniknąć eskalacji konfliktu. A co wy myślicie o zachowaniu obu panów? Dajcie znać w komentarzach.

Lubelskie. Posłuchajcie koncertu pijanego traktorzysty