Kiermasz Wielkanocny w Starostwie Powiatowym [GALERIA]

i

Autor: OM

galeria

Kiermasz Wielkanocny w Starostwie Powiatowym [GALERIA]

2023-03-29 17:05

Były wieńce, zajączki i pisanki. Wszystkie wykonali uczniowie szkół specjalnych z powiatu lubelskiego. W środę mieszkańcy Lublina mogli kupić wyjątkowe ozdoby świąteczne. W Starostwie Powiatowym odbył się Kiermasz Wielkanocny.

- Chodzi o to, żeby te dzieciaki poczuły, że ich praca jest pożyteczna - mówi Zdzisław Antoń, starosta lubelski. - To taki już kilkuletni zwyczaj. Mamy sporą grupę osób niepełnosprawnych i w ramach zajęć w tych szkołach dzieciaki wykonują różne, bardzo fajne przedmioty związane z Wielkanocą.

W trakcie Kiermaszu Wielkanocnego można było kupić prace wykonane przez uczniów trzech szkół: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowczego w Załuczu, Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowczego w Bystrzycy.

- Uczniowie wykonali różne ozdoby świąteczne - mówi Mariola Kalicka z Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie. - Wszystko co robimy na zajęciach z naszymi dziećmi jest dla nich ważne. Pozwala im uczyć się, zdobywać jakieś nowe sprawności. Dzięki temu rozwijają się manualnie, też muszą pomyśleć jak to zaprojektować. Uczą się też tradycji związanej ze świętami.

Dochód zebrany podczas kiermaszu, szkoły przeznaczą na swoją działalność.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE