Kartki dla obrońców granic wyruszyły [GALERIA]

2021-12-01 17:00

Tysiące laurek i kartek z życzeniami jeszcze dzisiaj trafi do tych, którzy pilnują granic. W drogę wyruszył pierwszy transport w ramach akcji "Kartka Dla Obrońców Granic". Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczą je do funkcjonariuszy straży granicznej, policji a także żołnierzy pełniących służbę na wschodniej granicy Polski.

- Tego typu wyrazy wsparcia mają bardzo duże znaczenie dla żołnierzy - mówi kpt. Damian Stanula, rzecznik prasowy 2 LBOT. - Jest to bardzo duże wsparcie dla nas, dla żołnierzy, w szczególności kiedy widzimy to wsparcie od naszych małych obywateli. Te kartki, które przychodzą do nas, a następnie nasi żołnierze przekazują je funkcjonariuszom straży granicznej, policji, czy też żołnierzom pełniącym służbę na granicy, to jest bardzo ważne. Tych kartek jest naprawdę tysiące. To są fantastyczne rysunki, kolorowanki, kartki malowane farbami, kredkami. Widać w nich bardzo dużo wysiłku.

Kartki wykonały dzieci że szkół nie tylko z naszego województwa, ale nawet z zagranicy.

- Przyznam szczerze, że akcja przeszła nasze oczekiwania - mówi Maciej Szymczak, członek zarządu Fundacji Niepodległości. - Odzew przekroczył zasięg województwa lubelskiego, mało tego przekroczył granicę kraju. Skontaktowały się z nami dzieci z Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, które również dołączają się do tej akcji. Ci, którzy bronią naszej polskiej granicy bardzo czekają na takie wyrazy wsparcia.

Do służb mundurowych przebywających na granicy kartki trafią także przed świętami. Akcja "Kartka Dla Obrońców Granic" początkowo miała trwać do końca listopada, z racji dużego zainteresowania została przedłużona do 20 grudnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE