Lublin: Ruszyła rejestracja na studia na UMCS. Zobacz, jak się zapisać

2021-04-01 13:39
Już można rejestrować się na studia
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/janeb13

Każdy, kto chce studiować w Lublinie może już zapisywać się na studia. W czwartek ruszyła internetowa rejestracja na największej lubelskiej uczelni. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej swoim przyszłym studentom ma do zaoferowania prawie 80 kierunków studiów.

W rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 znajdą się następujące nowości: pedagogika resocjalizacyjna, italianistyka, geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe oraz nauczanie fizyki i informatyki - mówi Magdalena Drwal z Centrum Prasowego UMCS.

Jeżeli uczelnia uzyska pozwolenie ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego utworzone zostaną również kierunki biobezpieczeństwo oraz techniki kryminalistyczne.

Rejestracja na większości kierunków I stopnia i jednolitych magisterskich na UMCS potrwa do 9 lipca. Do 30 czerwca rejestrować się będą mogli kandydaci przystępujący do egzaminu wstępnego lub rozmowy kwalifikacyjnej na wybranych kierunkach na wydziałach: artystycznym, humanistycznym, politologii i dziennikarstwa. 

Ogłoszenie list rankingowych i list osób zakwalifikowanych na studia nastąpi 19 lipca. każdy kandydat otrzyma informację o wynikach postępowania, która będzie dostępna na jego koncie w Systemie Obsługi Rekrutacji. 

Wszystkie przydatne informacje znajdziecie na www.rekrutacja.umcs.pl.​

Raport z Anteny 01.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE