LUBELSKIE SOKOŁY

Jest już pierwsze pisklę w gnieździe lubelskich sokołów! Wrotka i Czart doczekali się potomstwa

2023-04-21 9:08

To wspaniała wiadomość dla miłośników lubelskich sokołów wędrownych. W gnieździe na kominie elektrociepłowni na Wrotkowie wykluło się już pierwsze tegoroczne pisklę.

Wrotka i Czart w tym roku doczekali się potomstwa! Najprawdopodobniej w czwartkowy wieczór w ich gnieździe pojawiło się pierwsze pisklę. Ten fakt cieszy tym bardziej, że w ubiegłym roku, mimo wysiadywania również 5 jaj, Wrotka i Czart nie doczekali się potomstwa. Stało się tak przez wzgląd na zbyt młody wiek samca (ten wykluł się w 2021 r.), w związku z czym jajka nie były zalężone.

Młode sokoły z Lublina zaobrączkowane

Teraz dumna sokola mama oprócz ogrzewania nowego członka rodziny, wysiaduje jeszcze cztery jajka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca miesiąca powinny się wykluć wszystkie pozostałe pisklęta.

Historia lubelskich sokołów

Przypomnijmy, że sokoły wędrowne zamieszkują w gnieździe na kominie elektrociepłowni na Wrotkowie od 2016 r. Na początku sokolą parę tworzyła Wrotka i Łupek. Niestety dwa lata temu samiec zaginął (prawdopodobnie otruł się złowionym gołębiem), a z czwórki wylęgniętych piskląt przeżyły tylko dwa. Jednym z nich jest Czart, który od 2022 r. tworzy ptasi związek z Wrotką.

Życie lubelskich sokołów można podglądać na żywo na tej stronie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE