Janusz Palikot

i

Autor: WOJCIECH JARGIŁO/SUPER EXPRESS Janusz Palikot

Janusz Palikot stworzył „Bunt Finansowy”. Teraz skontroluje to Komisja Nadzoru

2023-03-30 10:31

Inwestorzy i inwestorki firmy Janusza Palikota Tenczynek Dystrybucja powierzyli przedsiębiorstwu ponad 36 mln zł. Teraz Komisja Nadzoru Finansowego sprawdzi, czy z „Buntem Finansowym” jest wszystko w porządku.

O sprawie poinformował portal money.pl. Jak przypomina, Tenczynek Dystrybucja należy do Manufaktury Piwa Wódki i Wina, na której czele stoi były polityk z Lublina. Głównym źródłem finansowania spółki są pożyczki społecznościowe, czyli crowdfunding pożyczkowy. W ramach „Buntu Finansowego” firmę można poratować od tysiąca do 35 tys. zł. W zamian za to inwestorzy i inwestorki dostają odsetki i bonus.

Pomysłowi spółki Palikota postanowiła się przyjrzeć Komisja Nadzoru Finansowego. Jak pisze money.pl, jest „analizowany pod kątem formuły finansowania jej bieżącej działalności operacyjnej”.

Sam Tenczynek Dystrybucja zapewnia, że jego działania są zgodne z prawem i podkreśla ich transparentność. Jak do zapowiedzi kontroli podchodzi Palikot?

– Jestem za otwartą debatą, nikogo nie będziemy cenzurować. A KNF niech się przygląda. Taka jest rola tego organu. Cieszę się, że czuwają nad bezpieczeństwem takich projektów jak nasz – mówi portalowi money.pl.

Z Bugu wyłowiono średniowieczny topór. To nie koniec znalezisk!  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE