Jakie sklepy będą otwarte 1 listopada? Sprawdź gdzie tego dnia zrobisz zakupy

2021-10-27 11:19
Czy 1 listopada będą otwarte sklepy?
Autor: Canva Czy 1 listopada będą otwarte sklepy?

Początek listopada to wyjątkowy czas, w którym wiele osób obchodzi obrzędy związane z uroczystościami Wszystkich Świętych. Co zrobić, jeśli w natłoku kupowania zniczy i kwiatów na groby zapomnimy kupić chleb lub mleko? Podpowiadamy, jakie sklepy będą otwarte 1 listopada 2021 roku.

Czy 1 listopada będą otwarte sklepy?

Jak co roku 1 listopada to w Polsce dzień będący dniem ustawowo wolnym od pracy. Mimo tego, że w tym roku dzień ten wypada w poniedziałek to wiele sklepów pozostanie zamkniętych. Duże sieci sklepów nie będą mogły wykorzystać w tym dniu zapisu o pełnieniu funkcji placówki pocztowej, która pozwala im na otwarcie w niedziele. Co zrobić, jeśli nagle okaże się, że w domu zabrakło mleka lub pieluszek dla dziecka i gdzie szukać otwartych sklepów tego dnia?

Warto zapamiętać, że większość sklepów 1 listopada będzie nieczynnych, mimo że jest to poniedziałek. Możemy być pewni, że zamknięte będą galerie handlowe i wielkopowierzchniowe markety. Żeby kupić coś w sklepie spożywczym tego dnia należy udać się do osiedlowych sklepików, gdzie ich właściciele mogą zdecydować się na otwarcie i osobistą obsługę klientów. Wielce prawdopodobne jest również, że otwarta będzie większość popularnych sklepów z zielonym płazem w logo. Drobne zakupy zapewne będziemy mogli zrobić tego dnia na stacjach benzynowych. Polecamy jednak zrobić małe zapasy na ten dzień wcześniej, bo później może się okazać, że kupienie chleba może być nie lada wyczynem wymagającym od nas zwiedzenia wielu okolicznych sklepików i odczekania kilkunastu minut w kolejce.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE