Uczeń

i

Autor: Pixabay.com

QUIZ

Jak zapisać „nie” z danym wyrazem? Rozwiążesz nasz quiz nie popełniając ani jednego błędu?

2023-11-29 15:10

Jak powinniśmy zapisać przedrostek „nie” w danym przypadku? Ta kwestia dla wielu z nas potrafi być problematyczna. Czy pamiętacie zasady ortograficzne, jakie poznaliście na lekcjach języka polskiego? Sprawdźcie się w naszym quizie!

Jak piszemy „nie” z czasownikami, jak z rzeczownikami, a jak z przymiotnikami? Które wyrazy uznawane są za wyjątki od powszechnych reguł tego zapisu? To pytania, które mogą nam towarzyszyć nie tylko podczas edukacji szkolnej, ale również już w dorosłym życiu. Ta wiedza z lekcji języka polskiego przydaje nam się na co dzień. Przykład? Proszę bardzo: chociażby wtedy, gdy mamy do wypełnienia ważne dokumenty. Choć zasady ortograficzne pewnie wielu z nas spędzały sen z powiek podczas lat szkolnych, to z pewnością warto je było opanować! Teraz sprawdzimy, czy dobrze pamiętacie, jak piszemy „nie” z poszczególnymi wyrazami!

Ostrygi na lubelskim Rynku, czyli Europejski Festiwal Smaku zaprasza do Lublina

Quiz: razem czy osobno? Jak poprawnie zapisać przedrostek „nie” z tymi wyrazami?

Przygotowaliśmy dla was quiz ortograficzny składający się z 10 pytań, które sprawdzą, czy umiecie poprawnie zapisywać „nie” w podanym słowie. Uważacie, że pisownia łączna i rozłączna tego przedrostka to bułka z masłem? Przekonajmy się! Koniecznie zweryfikujcie swoją wiedzę odpowiadając na poniższe pytania!

Razem czy osobno? Wiesz, jak poprawnie zapisać „nie” z tymi wyrazami?

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawny zapis:

Zobacz także: Tak wygląda Lublin nocą! Zdjęcia z wieczornego spaceru po centrum miasta

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE