QUIZ

Jak wyglądały studniówki w PRL? Sprawdź w tym quizie, ile pamiętasz!

2024-03-06 15:37

Teraz studniówki zdecydowanie się różnią od tych sprzed 50 lat. Przypominały one bardziej dyskoteki szkolne niż wystawne przyjęcia, takie jak teraz. Nie rzadko zdarzało się, że zamiast cateringu, tu uczniowie sami przygotowywali poczęstunek wraz z rodzicami. Pamiętacie, jak wyglądały studniówki w czasach PRL-u? To ten quiz będzie dla was naprawdę łatwy!

Kiedyś studniówki nie były tak wystawnymi przyjęciami, jak teraz. Były skromnymi imprezami bez osób towarzyszących, z muzyką na żywo i z własnoręcznie przygotowanymi przekąskami i dekoracjami sali. Przed imprezą nie było walki o termin u kosmetyczki na paznokcie i makijaż, ani czy kupowania sukienek za niemałą fortunę.

Dzisiejsza młodzież zapewne śmiałaby się, przeglądając zdjęcia swoich rówieśników z lat 60. 70. czy 80’. Może też byliby mocno zaskoczeni skromnymi strojami… Tego typu imprezy nie trwały całą noc, a jedynie kilka godzin. Pamiętacie, jak to było na studniówkach w czasach PRL-u? A może interesujecie się po prostu tym okresem w historii? To zachęcamy was do rozwiązania tego łatwego quizu o studniówkach w czasach PRL-u! Sprawdźcie, czy uda Wam się odpowiedzieć bezbłędnie na wszystkie pytania!

Jak wyglądały studniówki w PRL-u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Na studniówkę dziewczyny ubierały się:
Najwięksi amanci PRL. Historia z Koprem

Czasy PRL – kiedy to było?

Czasy PRL przypadają na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Było wówczas dużo przemian społecznych i politycznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Z drugiej strony to także czas, w którym ludzie spędzali bardzo dużo ludzi wspólnie czas.

Zobacz także: Tak w PRL-u wyglądała kopalnia Bogdanka! Zobacz unikalne zdjęcia

Listen on Spreaker.