Jak wyglądało życie w dwudziestoleciu międzywojennym? Pokazują to lalki [WIDEO, GALERIA]

2020-03-10 8:45

W Lublinie można zobaczyć lalki, które przeniosą nas do dwudziestolecia międzywojennego. Wykonane są z tkanin i inspirowane historią, literaturą i folklorem. "Sentymentalne powroty", bo tak nazywa się wystawa, można zobaczyć w Filii nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

- Wystawa składa się z 12 scenek. - mówi Magdalena Szymańska, kierownik Filii nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie - Sceny między innymi przedstawiają cyrk, wizytę u krawca, ulicę, bazar, rewię, wypoczynek, sport i turystykę. Te scenki są bardzo bogate, pokazujące szczegóły związane z nimi. Zapraszam bardzo serdecznie do odwiedzania naszej biblioteki.

Wystawę można oglądać od poniedziałku w Filii nr 37 MBP przy ul. Bazylianówka 85 w godzinach otwarcia placówki do 1 kwietnia. Wtedy też o godzinie 17:00 odbędzie się finisaż wystawy. Bedą na nim obecne autorki lalek.

Wystawa lalek w Bibliotece w Lublinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE