Jak w tym roku będzie wyglądał finał WOŚP w Lublinie?

2021-01-11 18:06 OM
Jak w tym roku będzie wyglądał finał WOŚP w Lublinie?
Autor: zdjęcie nadesłane, Justyna Wysocka, szefowa sztabu działającego przy RCKiK w Lublinie

Serduszka, puszka i identyfikator. Tak zaopatrzonych wolontariuszy będzie można spotkać w Lublinie prawdopodobnie 31 stycznia. To właśnie na ten dzień zaplanowany jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prawdopodobnie, ponieważ jeżeli rząd przedłuży narodową kwarantannę to i finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może zostać ponownie przeniesiony.

Tym razem w Lublinie nie będzie wydarzeń i koncertów towarzyszących. Można natomiast wziąć udział w aukcjach internetowych.

- Już raz termin finału WOŚP został przesunięty, miał on odbyć się 10 stycznia - mówi Justyna Wysocka, szefowa sztabu działającego przy RCKiK w Lublinie. - Nie mamy jeszcze w stuprocentowej informacji potwierdzającej, że finał odbędzie się właśnie w ostatnią niedzielę stycznia, ale cały czas na to liczymy, że będziemy mogli wszyscy wyjść na ulice Lublina i kwestować jak co roku.

W Lublinie w tym roku działa dziewięć sztabów WOŚP. W tym przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zarejestrowanych jest 40 wolontariuszy, którzy w trakcie finału będą zbierać do puszek datki na ulicach naszego miasta. Ale WOŚP można wspomóc nie tylko wrzucając do puszki.

- Jest u nas sztab w Lublinie, który prowadzi aukcje. Można u nich wylicytować przejażdżkę porsche - dodaje Wysocka. - W naszym sztabie dodatkowo, w Centrum Krwiodawstwa postawiona jest puszka, żeby każdy krwiodawca, który przyjdzie oddać krew mógł również wspomóc WOŚP.

Finał WOŚP w tym roku odbędzie 29 raz. Orkiestra tym razem zbiera na zakup sprzętu dla laryngologii dziecięcej, otolaryngologii i diagnostyki głowy.​