Wieża Trynitarska

i

Autor: Miasto Lublin

turystyka

Jak się zaręczać, to tylko na Wieży Trynitarskiej! Sprawdźcie wyjątkowe podsumowanie sezonu

2023-11-20 19:18

Załoga Wieży Trynitarskiej w Lublinie podsumowała sezon turystyczny 2023. W tym czasie nie tylko rozkochiwała turystów i turystki w roztaczającej się wokół panoramie miasta, ale również inspirowała pary do powiedzenia najważniejszego „tak” w romantycznym życiu.

Sezon turystyczny na Wieży Trynitarskiej został zainaugurowany na początku czerwca. Przez ten czas po 207 schodkach wspięło się prawie 28 tys. osób, z czego ponad pół tysiąca w Noc Muzeów i Noc Kultury. Nie był to jednak rekord pod względem liczby zwiedzających w tym samym czasie, bo ten padł podczas Carnavalu Sztukmistrzów. Dlaczego? Bo w całym mieście nie ma żadnego innego miejsca, z którego można obserwować popisy higlinerów i highlinerek z góry.

W sezonie na wieży odbyło się 17 spotkań edukacyjnych dla dzieci i dwie wycieczki dla Polonii z Ukrainy. Mury budowli wypełniły się też kilkunastoma koncertami, m.in. podczas Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, na których grały bandy ze Słowacji, Indonezji, Meksyku, Turcji, Ukrainy, Hiszpanii i Polski.

Nie zabrakło różnego rodzaju warsztatów, a jedne z nich poprowadziła zwyciężczyni 7. edycji „Top Chef Polska” Sylwia Stachyra.

Jakby tego było mało, na tarasie widokowym zaręczyły się cztery pary.

Apel Aleksandra Śliwki. Reprezentacja Polski może bardzo ucierpieć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE