Jak rozpoznać i radzić sobie z depresją. Specjaliści podpowiedzą w trakcie konferencji DepressOff

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/PDPics

zdrowie

Jak rozpoznać depresję i radzić sobie z nią? Specjaliści podpowiedzą w trakcie konferencji "DepressOff"

2024-04-12 14:37

Będą obalać mity i edukować o depresji. Studenci z Lublina zapraszają mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie. Już w przyszłym tygodniu zorganizują trzydniową konferencję "DepressOff", która ma na celu zwrócenie uwagi na chorobę jaką jest depresja, zwłaszcza u dzieci i młodzieży oraz jak sobie z nią radzić i pomagać osobie zmagającej się z nią.

Tajemnicze wózki w Auchan! Klienci kupują „kota w worku”. Co jest w środku?

- Konferencja „depressOFF” jest naszą odpowiedzią na ogromny problem, jakim jest depresja, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży - mówi Maria Gutowska z lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. - Ze względu na to, że coraz to więcej obserwuje się prób samobójczych, jak i diagnozowanej depresji wśród dzieci i młodzieży, my chcemy po prostu zbliżyć ten temat do ludzi, żeby to przestało być tematem tabu. Chcemy obalić te wszystkie mity. Bardzo wiele słyszy się tego, że a, to idź pobiegaj, to ci przejdzie. No niestety nie wygląda to w ten sposób. To jest choroba, depresja jest chorobą jak każdą inną, która potrzebuje leczenia i potrzebuje leczenia kompleksowego. Leczenia ze strony i psychiatry i farmakoterapii, ale też leczenia ze strony psychologów, psychoterapeutów po prostu przez terapię.

Konferencja "DepressOFF - bezproblemowa młodzież?" potrwa trzy dni, od 18 do 20 kwietnia. Wydarzenie jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców Lublina. Obowiązuje jedynie rejestracja na warsztaty. Szczegóły znajdziecie na Facebooku.