Jak mówiło się w czasach PRL-u? Sprawdź, czy znasz te słowa!

i

Autor: NAC

QUIZ

Jak mówiło się w czasach PRL-u? Sprawdź, czy znasz te słowa i rozwiąż QUIZ!

2023-05-29 8:40

„Pewex” czy „prodiż”, z czym wam się kojarzy? Z czasami PRL-u! Były to słowa używane w okresie od okresie od zakończenia wojny w 1945 roku do wczesnych lat 90. ubiegłego wieku. Wiele z tych słów już dawno wyszło z użycia, ale jest wiele osób, które nadal pamiętają, co znaczą! Wy też wiecie? To ten quiz nie będzie dla was żadnym problemem!

Wszystko z czasów PRL kojarzy się wielu osobom z czymś sentymentalnym. Wówczas ludzie odnosili się do siebie inaczej, częściej spotykali się na różnego rodzaju „prywatki” czy „imieniny”, a na ulicach można było słyszeć specyficzne słownictwo. Teraz rodzicom czy dziadkom trudno byłoby zrozumieć, co mówi dzisiejsza młodzież, ale młodym także mogliby nie wiedzieć, co oznaczają słowa z tamtych lat!

Pamiętacie co to „murszardówka” albo „prodiż”? To w takim razie przygotowany przez nas QUIZ nie będzie dla ciebie żadnym problemem! Koniecznie sprawdź!

Największy absurd PRL. Każdy się z tego śmiał. Historia z Koprem

Czasy PRL – kiedy to było?

Czasy PRL przypadają na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Było wówczas dużo przemian społecznych i politycznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Z drugiej strony to także czas, w którym ludzie spędzali bardzo dużo ludzi wspólnie czas.

Zobacz także: Jak się żyło w Lublinie w czasach PRL-u? Zobaczcie zdjęcia! 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE