Jak będzie wyglądała organizacja ruchu na Wszystkich Świętych?

2021-10-27 18:52
Jak będzie wyglądała organizacja ruchu na Wszystkich Świętych?
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/_Alicja_

Zmiany w organizacji ruchu, specjalne linie autobusowe i policja kierująca ruchem. To wszystko ma umożliwić mieszkańcom Lublina sprawne dotarcie do cmentarzy w trakcie zbliżającego się okresu Wszystkich Świętych.

- Podobnie jak w latach ubiegłych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu - mówi Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza. - Od 29 października do 2 listopada na ul. Cmentarnej ruch będzie się odbywał jednokierunkowo od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Po obu stronach ulicy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Wyjazd pojazdów będzie możliwy drogą gruntową utwardzoną jednokierunkową do ronda im. Janusza Krupskiego. Aby wjechać na parking za pawilonami handlowymi należy użyć pierwszego wjazdu, a środkowym będzie się odbywał wyjazd z nakazem jazdy w prawo. Natomiast ostatni wyjazd zostanie zamknięty i wygrodzony płotkami.

Dwa pasy na ul. Męczenników Majdanka w stronę cmentarza będą dostępne dla kierowców od piątku, od godz. 16:00. Środkowy pas za skrzyżowaniem z ul. Ordonówny do ul. Grenadierów będzie służył do jazdy na wprost, natomiast z prawego pasa skręcimy na teren Muzeum na Majdanku.

- Zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina) - dodaje Góźdź. - Na rondzie im. Janusza Krupskiego 29 października wieczorem zostanie ustawiony zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza do centrum będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa. W rejonie cmentarza na Majdanku zmiany obejmą również sygnalizację świetlną. Na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Ordonówny sygnalizacja zostanie przełączona na puls w dniach 30 października (rano) do 2 listopada (rano).

Samochód będzie można zaparkować na parkingach przy cmentarzu, a także na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parkingi przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym) oraz w innych dozwolonych miejscach w rejonie cmentarza.

Zmiany w organizacji ruchu dotyczą także cmentarza przy ul. Lipowej. Tam od poniedziałku parking jest nie czynny dla samochodów, ponieważ to miejsce jest przeznaczone na handel.

- Od 30 października do 2 listopada na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy centrum handlowym zostanie oznakowana dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami - informuje Góźdź. - W niedzielę (31 października) i poniedziałek (1 listopada) możliwy będzie bezpłatny postój pojazdów na parkingu podziemnym pod obiektem CHR Lublin Plaza w godz. 7.00-21.00. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

Także od 30 października do 2 listopada rano będzie zniesiony zakaz zatrzymywania się na ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Umożliwi to postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

A jak organizacja ruchu będzie wyglądała przy cmentarzu przy ul. Pszczelej i Bełżyckiej?

- Od 31 października do 1 listopada na ul. Pszczelej, na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej, zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu dla pojazdów w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych - informuje Justyna Góźdź. - Powrót z cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej. Natomiast od 31 października do 1 listopada na ul. Łanowej i ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie możliwy ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE