hanka mostowiak

i

Autor: MTL Maxfilm

Hanka zginęła, ale jej mazda jest cała. I na sprzedaż. Miejsce odbioru: Janów Lubelski

2023-02-08 21:43

Ten samochód może budzić skrajne emocje zwłaszcza u miłośników i miłośniczek polskich seriali. To właśnie nim znana i lubiana Hanka Mostowiak wjechała w kartony, czym zyskała wieczną sławę w historii rodzimego kina. Dziś cicha bohaterka tragicznej sceny – zielona Mazda 626 – jest do kupienia. Sprzedaje ją mieszkaniec Janowa Lubelskiego.

I to sprzedaje niedrogo, bo auto może już zawsze parkować w naszym garażu za 16 tys. zł. Do oferty zagląda sporo ciekawskich osób, bo w chwili pisania tego artykułu ma na liczniku prawie 226 tys. odsłon.

– Auto dla fanów filmu jeśli jeszcze tacy są. Auto trochę do ogarnięcia z racji tego, że już długo stoi. Ale ma mały przebieg i może jeszcze długo posłuży. Auto posada oryginalny katalizator i jest na chodzie. Odpalane od czasu do czasu. Auto posiada przegląd i OC opłacone w grudniu na cały rok – kusi na olx Piotr z Janowa Lubelskiego, właściciel samochodu. Do zakupu rekomenduje też „specjalną opaskę Hanki”, którą wyszydełkowała jego żona.

Stan auta jest niezły, bo mimo że uczestniczyło w śmiertelnym wypadku, to przecież wiemy, że wjechało tylko w kartony. A te trudno podejrzewać o wyrządzenie samochodowi dużych szkód.

Skąd mazda Hanki Mostowiak w Janowie Lubelskim?

Piotr Strzęciwilk z Janowa Lubelskiego kupił mazdę 2 lata po nakręceniu najśmieszniejszej sceny śmierci w historii polskiego serialu. Mowa oczywiście o kultowym „M jak Miłość” i jego 862 odcinku, czyli ostatnim, w którym pojawia się postać Hanki Mostowiak, w którą przez 11 lat wcielała się Małgorzata Kożuchowska.

Kupiłem go w Warszawie od firmy, która zajmowała się wynajmowaniem samochodów do filmu. Wiedziałem, że to „ten” samochód, ale prawdę powiedziawszy, nie to było dla mnie najważniejsze. Wcześniej jeździłem Mazdą 626 i szukałem po prostu właśnie takiego modelu – powiedział pan Piotr „Dziennikowi Wschodniemu”. Jak dodał, często fani i fanki serialu robili sobie zdjęcia przy aucie, kiedy widzieli je na parkingu.

Samochód został wyprodukowany w 1996 r., model benzynowy ma pojemność 1900 cm sześc., a silnik moc 100 km. Przebieg mazdy to 105 tys. km.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE