recydywista

i

Autor: Policja Włodawska

kronika policyjna

Groził podpaleniem rodzinie swojej partnerki. To recydywista

2023-09-25 11:57

41-letni mieszkaniec Włodawy groził śmiercią i spaleniem domu córce swojej partnerki i jej babce. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. To już kolejny raz, kiedy mężczyzna usłyszał takie zarzuty, dlatego grozi mu większa kara.

Włodawska policja zajmowała przez kilka ostatnich dni analizowała sprawę związaną z groźbami karalnymi, których autorem był 41-latek. Kiedy przesłuchane zostały wszystkie osoby, które mogły coś o tym wiedzieć, mężczyzna został zatrzymany.

Policja dowiedziała się, że kiedy mężczyzna był pijany, stawał się agresywny. Zarówno bezpośrednio, jak i przez wiadomości tekstowe groził córce swojej konkubiny. Straszył, że ją zabije, pobije albo spali dom. To samo przeżywała jej babcia. Ich przerażenie potęgował fakt, że włodawianin cztery lata temu wyszedł z więzienia, do którego skierowano go po popełnieniu podobnego przestępstwa.

Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym. Kodeks karny przewiduje, że za popełnione czyny grozi mu do dwóch lat więzienia, ale ponieważ jest recydywistą, może mieć wyrok o połowę wyższy.

Wojewoda Tobiasz Bocheński dla "SE" o prośbie do prezydenta Rafała Trzaskowskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE