Mgła

i

Autor: pixabay.com/pexels Zdjęcie ilustracyjne

Gęsta mgła na Lubelszczyźnie! Kierowco, nie popełnij tego błędu [AUDIO]

2020-12-17 7:10

Gęste mgły od rana utrzymują się na Lubelszczyźnie. Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sytuacja zacznie się poprawiać po godzinie 9.00. Z tej okazji przypominamy o prawidłowym używaniu świateł w naszych samochodach.

Mglisty poranek dziś w Lublinie, pamiętajmy, że mimo tego, że jest już widno, w przypadku mgły inaczej powinniśmy używać świateł w naszych samochodach, zwłaszcza tych nowszych.

Częstym błędem kierowców jest jazda na automatycznie włączających się światłach do jazdy dziennej, nawet wtedy gdy widoczność jest ograniczona. Na jakich światłach jeździć podczas mgły? Zapytaliśmy o to instruktora nauki jazdy z Lublina.

- Podczas mgły, nawet w dzień, należy używać świateł mijania. Nawet jeśli nasz samochód wyposażony jest w światła do jazdy dziennej - wyjaśnia Mirosław Kutnik. instruktor nauki jazdy z Lublina i dodaje: - Światła do jazdy dziennej, które włączają się automatycznie, mogą być używane tylko w przypadku dobrej przejrzystości powietrza. Gdy mamy zatem do czynienia z mgłą, deszczem czy śniegiem należy włączyć światła mijania.

Kiedy światła przeciwmgłowe?

- Tu zależy, czy mówimy o światłach przeciwmgłowych przednich, czy tylnych. Tych drugich używamy tylko wtedy, gdy widoczność spadnie poniżej 50 metrów. Natomiast przeciwmgłowe przednie mogą być włączane po prostu podczas mgły, nie jest tutaj dokładnie określone, jaka musi być widoczność - precyzuje Kutnik.

Mgły na Lubelszczyźnie utrzymają się do godziny 9.00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Jak prawidłowo używać świateł wyjaśnia Mirosław Kutnik, instruktor nauki jazdy z Lublina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE