Idealna randka dla Twojego znaku zodiaku

i

Autor: Shutterstock Idealna randka dla Twojego znaku zodiaku

podróże

Gdzie na randkę w woj. lubelskim? To 5 miejsc na romantyczny wypad we dwoje

2023-11-03 15:01

Walentynki nie muszą być raz w roku. Jeśli chcesz zabrać swoją drugą połówkę na świetną randkę, to w tym artykule znajdziesz podpowiedź! Poniżej podajemy propozycję 5 miejsc na romantyczny wypad we dwoje na terenie województwa lubelskiego!

14 lutego będziemy obchodzić święto patrona zakochanych – św. Walentego. Walentynki to czas, w którym większość par zatrzymuje się na chwilę w codziennym pędzie i chce wygospodarować dłuższe momenty tylko dla siebie. Podpowiadamy, w jakie miejsca w woj. lubelskim warto wybrać się we dwoje!

Malowniczy kamieniołom w Kaliszanach-Kolonii

To nieoczywiste na pozór miejsce znajduje się w powiecie opolskim. Z kamieniołomu wapiennego w Kaliszanach Kolonii rozpościera się przepiękny widok na płynącą Wisłę. Niczego nie sugerujemy, ale odnotujemy tylko, że to wyjątkowe miejsce było już świadkiem wielu zaręczyn!

Park iluminacji w Lublinie

To dosłownie ostatnia szansa na odwiedzenie aktualnej odsłony Lumina Parku w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. Czeka w nim na was 14 tematycznych stref, w których dźwięk przenika się ze światłem iluminacji, a prowadząca między nimi trasa spacerowa liczy kilometr. Tej zimy mamy tam do czynienia z „Tajemniczym Ogrodem”.

Lumina Park jest otwarty już tylko do 14 lutego (włącznie) w godz. 16:30-21 (ostatnie wejście jest możliwe o godz. 20). Wstęp jest płatny; dostępne są specjalne bilety walentynkowe.

Escape room w Lublinie

Tym razem propozycja dla par lubiących poczuć dreszczyk adrenaliny. Jeśli chcecie przeżyć randkę z nutką grozy, to warto skorzystać z oferty escape roomu. W Lublinie można zarezerwować wybrany pokój pełen zagadek. Zostaniecie w nim zamknięci na 60 minut, a emocji na pewno nie zabraknie! Wstęp jest płatny.

Romantyczny spacer po Kazimierzu Dolnym

Jeśli wolicie beztroskie spędzanie czasu we dwoje na świeżym powietrzu, to dobrym pomysłem może być wspólny wyjazd do Kazimierza Dolnego. Miasteczko nad Wisłą z pewnością zachwyci was także w zimowej odsłonie. Możecie tam wspólnie zwiedzić największe atrakcje turystyczne, takie jak ruiny zamku, basztę zamkową czy Górę Trzech Krzyży, z których rozpościera się fenomenalny widok na rzekę i miasto. Warto także przejść się nadwiślańskim bulwarem.

„Polska Toskania”, czyli Roztocze

To propozycja przede wszystkim dla osób, którym nie jest straszny mróz szczypiący w policzki i lubiącym spacerować w bezpośredniej bliskości natury. Pod pojęciem „Roztocza” skrywają się bowiem szerokie połacie terenu, obfitego m.in. w ścieżki przyrodnicze i rezerwaty przyrody. Osobiście polecamy wybrać się na przykład szlakiem szumów nad Tanwią – urokliwa rzeka, na której tworzą się mniejsze i większe wodospady, a całość otoczona lasem, z pewnością chwyci was za serce! Warto również odwiedzić Zwierzyniec i tamtejsze Stawy Echo.

Roztocze zostało okrzyknięte „polską Toskanią” ze względu na czyste powietrze, wszechobecną przyrodę oraz bycie najbardziej nasłonecznionym terenem w naszym kraju.

A wy jakie miejsca polecacie na walentynkowy wypad we dwoje? Dajcie znać!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE