Gdzie kupić najlepsze pączki w Lublinie? Sprawdzamy oferty cukierni

2021-02-11 7:18

Wiele osób dziś zadaje sobie to pytanie. Na pewno macie swoje ulubione cukiernie, które serwują pyszne, puszyste, nadziane po brzegi pączki – idealne na świętowanie tłustego czwartku. Jeśli jednak szukacie nowych możliwości zajrzyjcie na naszą listę. Zebraliśmy kilkanaście adresów pod którymi czekają na was te słodkie wypieki. Jakie cukiernie dodacie do tej listy?

Tradycja tłustego czwartku

Tłusty czwartek to święto ruchome i przypada na ostatni czwartek przed wielkim postem – 52 dni przed Wielkanocą. To święto rozpoczyna ostatni tydzień karnawału zakończony środą popielcową. Od dziś przez najbliższy tydzień świętować będziemy ostatnie dni karnawału. To czas zabaw, dobrego jedzenia i spotkań z przyjaciółmi.

W tym roku co prawda karnawał wygląda zupełnie inaczej, w związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tego dnia zjeść pączka (ewentualnie siedem). Gdzie w Lublinie znaleźć najlepsze pączki? Sprawdźcie naszą listę i dajcie znać jakich cukierni według was brakuje.

Gdzie kupić najlepsze pączki w Lublinie? (Zobacz galerię)

Lublin: Tak powstają mini pączki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE