„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – Gdzie BEZPŁATNIE sprawdzisz stan świateł w swoim aucie?

2021-10-21 15:34
Gdzie sprawdzić stan świateł za darmo?
Autor: Canva Gdzie sprawdzić stan świateł za darmo?

W trosce o bezpieczeństwo na drodze dziś po raz kolejny ruszyła ogólnopolska kampania pod nazwą „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych, kierujący będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na wybranych stacjach kontroli pojazdów. Sprawdź gdzie sprawdzić swoje auto ZA DARMO.

Gdzie bezpłatnie sprawdzić światła w aucie?

W okresie jesiennym prawidłowe oświetlenie pojazdów i właściwa regulacja świateł w autach jest niezmiernie ważna i ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Rzeczami, które powinniśmy skontrolować w naszym aucie w okresie jesiennym to m.in. ogólny stan techniczny świateł, właściwe ustawienie ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła. Dobre oświetlenie auta zapewnia wszystkim uczestnikom ruchu drogowego większe bezpieczeństwo, a kierowcom daje większe szanse na szybką reakcję na zmieniające się warunki na drodze. Podobnie jak w latach ubiegłych w trakcie kampanii kierujący będą mogli w określonych dniach, bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na stacjach kontroli pojazdów funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów oraz należących do Holdingu Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie. Dodatkowo kierowcy korzystający z aplikacji Yanosik, mogą otrzymać informacje na temat kampanii na podstawie swojej lokalizacji, dzięki temu bez względu na to, gdzie akurat przebywają zostaną doprowadzeni przez aplikację do najbliższej stacji kontroli pojazdów biorących udział w przedsięwzięciu. Bezpłatnie swoje auto będzie można sprawdzić w dniach: 23.10, 6.11, 20.11, 4.12. tego roku.

Spis wszystkich stacji kontroli w województwie lubelskim znajduje się na stronie Policji Lubelskiej.

Zadźgał żonę, bo miała kochanka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE