Fundacja Strefa Dorastania zbiera na busa. Będą w nim zajęcia dla dzieciaków, a nawet dyskoteki

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Fundacja Strefa Dorastania

Fundacja Strefa Dorastania zbiera na busa. Będą w nim zajęcia dla dzieciaków, a nawet dyskoteki

2023-02-16 16:48

Przestrzeń warsztatowa, miejsce spotkań, czasem kino, a innym razem dyskoteka. A to wszystko w busie. Fundacja Strefa Dorastania chce stworzyć mobilną przestrzeń dla młodych ludzi. Bus byłby dla nich obszarem do rozwoju pasji, pomysłów i miejscem spotkań bez względu na porę roku. W Lublinie ruszyła zbiórka na ten cel.

- Tym busem będziemy mogli dojechać w różne zakątki naszego miasta, a kto wie, czy też nie województwa - mówi Aleksandra Borzęcka z Fundacji Strefy Dorastania. - Na co dzień docieramy do takich środowisk z których dzieciaki i młodzież nie mają dostępu do równej edukacji, czy to do udziału w życiu społecznym. Nasze działania teraz skupiają się trochę w dzielnicy Stare Bronowice, trochę Tatary, ale przede wszystkim Kośminek, ale jest masa miejsc, do których docieramy w wakacje i jak nadchodzi taki chłodniejszy sezon no niestety musimy się z tymi dzieciakami rozstać, bo pogoda nie pozwala nam na współdziałanie.

Bus pozwoliłby realizować różne działania z dzieciakami, nawet zimą. Do tej pory nie było to możliwe i wszelkie działania podwórkowe fundacja musiała zawieszać, gdy robiło się zimno. Bus mógłby docierać do miejsc w Lublinie, w których niewiele się dzieje, a młodzi ludzie się nudzą.

- Zbieramy 30 tys. zł. Część z tego przeznaczymy na zakup busa. Wierzymy jednak, że może przytrafi się ktoś, kto ma takiego busa i nam go podaruje - dodaje Borzęcka. - Zbieramy też na przygotowanie jego szaty graficznej, zakup części, wyposażenie go od środka, artykuły plastyczne. Najważniejszy jest dla nas zakup busa i dostosowanie go, żeby było tam ciepło. Żebyśmy znowu mogli docierać do tych miejsc, w których za bardzo się nic nie dzieje. W tym busie mogą być różne rzeczy, jakaś wystawa, ciekawa rozmowa, warsztaty, akcja charytatywna, czy zabawa karnawałowa, dyskoteka, np. dla dzieciaków w których szkołach to się nie dzieje.

Jeżeli Fundacji uda się kupić pojazd, to już na przełomie maja i czerwca pierwsze działania mogłyby być w nim realizowane. Tutaj możecie wesprzeć zbiórkę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE