Gdzie na naty? Te stoki są już czynne

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Aiky82

sporty zimowe

Ferie 2024. Gdzie na narty w woj. lubelskim? Te stoki są już czynne. Sprawdź

2024-02-01 16:01

W województwie lubelskim działają już niektóre stoki narciarskie. Zimowa aura spowodowała, że część właścicieli takich obiektów zdecydowała już je otworzyć. Niektóre zaczną działać lada dzień.

W tym roku już w Mikołajki wystartował sezon narciarski na Lubelszczyźnie. To wcześniej niż w poprzednich latach, ponieważ sprzyja ku temu aura.

Jeżeli chcecie pojeździć na nartach, czy snowboardzie musicie wybrać się do Kazimierza Dolnego lub w okolice Janowa Lubelskiego. Tamtejsze stoki już działają.

W Kazimierzu Dolnym na miłośników zimowych sportów czeka 6 tras. Dodatkowo funkcjonuje tam wypożyczalnia sprzętu, więc nawet jeżeli nie macie własnego nie będzie to przeszkodą. A jeżeli nie potraficie jeździć, w nauce pomogą instruktorzy. Na stoku znajduje się także punkt gastronomiczny.

Największy ośrodek narciarski na Lubelszczyźnie także już działa. W Chrzanowie, niedaleko Janowa Lubelskiego na miłośników białego szaleństwa czeka 11 tras. Ośrodek przygotowany jest także na brak opadów śniegu w zimie. Wtedy trasy są sztucznie naśnieżane. Do dyspozycji użytkowników jest kolej krzesełkowa i 4 wyciągi orczykowe.

Od soboty będzie działał także stok narciarski w Rąblowie. Tam od kilku dni trwa dośnieżanie obiektu. Do dyspozycji jest kilka tras, których łącza długość wynosi ponad kilometr. Dodatkowo ośrodek w swojej ofercie ma noclegi.

Pozostałe stoki narciarskie na Lubelszczyźnie, czyli ten w powiecie krasnostawskim, tomaszowskim i janowskim jeszcze nie działają.

Stoki na Lubelszczyźnie:

  • Ośrodek Narciarski Chrzanów – Narciarski Raj u Rzetelskiego (Chrzanów Czwarty, powiat janowski)
  • Stacja Narciarska Kazimierz (Kazimierz Dolny)
  • Ośrodek narciarski Nart-Sport Rąblów (powiat puławski)
  • Stok narciarski Bobliwo (powiat krasnostawski)
  • Stok Narciarski w Batorzu (powiat janowski)
  • Stok narciarski Biała Góra w Justynówce (powiat tomaszowski).