marsz przeciwko przemocy

i

Autor: WS

Eryk z Zamościa był synem gwiazdy disco polo? Znany zespół żegna tragicznie zmarłego chłopca

2023-03-05 7:50

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, a doszło do niej pod koniec lutego. To wtedy właśnie czwórka nastolatków napadła na 16-letniego Eryka i go śmiertelnie pobili. Jak podają media, chłopak był synem byłego członka zespołu disco polo – Solaris. „Mamy nadzieję, że winni zostaną ukarani” - mówią muzycy.

- Z wielkim bólem żalem i niedowierzaniem informujemy o pogrzebie  śp Eryka Romanowskiego. Był on synem śp. Marka, który kiedyś był członkiem zespołu SOLARIS, Składamy najszczersze kondolencje Iwonie i całej rodzinie zamordowanego bestialsko Eryka. Mamy nadzieję, że winni zostaną ukarani adekwatnie do uczynionego czynu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie – czytamy na stronie zespołu.

Pogrzeb ma się odbyć 6 marca o godz. 11:00 w kaplicy Cmentarza Parafialnego w Zamościu.

Tragiczna śmierć 16-letniego Eryka

To miał być dzień jak każdy. 16-letni wyszedł z domu do szkoły, ale już nie wrócił. Chłopak został zaatakowany przy ul. Józefa Piłsudskiego w Zamościu, nieopodal Starego Miasta. Sprawcy pobili go, a następnie uciekli z miejsca zdarzenia. Pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę karetki pogotowia życia chłopaka z gminy Zamość nie udało się uratować. Podejrzanymi w sprawie śmierci Eryka są trzy osoby, które już na ten moment usłyszały zarzuty.

Jak podaje PAP, 17-letniemu Danielowi G. śledczy przedstawili zarzut zabójstwa i udziału w pobiciu, argumentując, że z dotychczasowych informacji wynika, że to właśnie on był osobą najbardziej agresywną w tym zdarzeniu i zadał ofierze kopnięcie w głowę, które skutkowało zgonem. Podejrzany przyznał się jedynie do zarzutu udziału w bójce.

Pozostałym dwóm 16-latkom: Szymonowi J. i Arkadiuszowi P. prokuratura zarzuciła udział w pobiciu. Z kolei zatrzymana 16-letnia dziewczyna została przesłuchana i zwolniona do domu. Na obecnym etapie nie usłyszała zarzutów.

Wobec głównego podejrzanego Daniela G. sąd zastosował trzymiesięczny areszt, a dwóch 16-latków umieszczono na ten sam okres w schronisku dla nieletnich.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pobicia było rzekome rozpowszechnianie wiadomości na terenie szkoły o jednej z osób zatrzymanych. Według lokalnych mediów ma chodzić o 16-latkę, która została zwolniona do domu.

Głównemu podejrzanemu grozi do 25 lat więzienia.

Zobacz także: Eryka śmiertelnie pobili rówieśnicy. W Zamościu odbył się marsz przeciwko przemocy