Dzieci, które źle znoszą izolację mogą liczyć na pomoc psychologiczną

2021-01-12 16:48 OM
Dzieci, które źle znoszą izolację mogą liczyć na pomoc psychologiczną
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Tegoroczne ferie nie do końca są czasem swobodnego wypoczynku dzieci. Ograniczenia i długotrwała izolacja mogą niekorzystnie wpływać na najmłodszych. Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie chce wesprzeć młodzież i dzieci odczuwające stres, lęk i frustrację. Dla nich świadczona jest pomoc psychologiczna, terapeutyczna i prawna.

– Dzieciom, młodzieży i ich rodzicom potrzebującym wsparcia w okresie pandemii, oferujemy możliwość skorzystania z pomocy specjalistów Centrum Interwencji Kryzysowej. Świadczone przez nich usługi przeznaczone są dla wszystkich mieszkańców Lublina zmagających się z problemami wynikającymi z pozostawania w izolacji, jak również osób znajdujących się w innych sytuacjach kryzysowych – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych. - Przede wszystkim chcemy objąć pomocą dzieci i młodzież, dla których długotrwałe przebywanie w izolacji i pozbawienie normalnego toku nauki jest trudnym doświadczeniem. Co ważne, pomoc ta dostępna jest przez całą dobę dzięki telefonowi zaufania. Jest to najbezpieczniejsza forma kontaktu ze specjalistą, a jednocześnie zapewniająca dyskrecję.

Do Centrum Interwencji Kryzysowej mogą zgłosić się osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Dodatkowo funkcjonuje całodobowy dyżur psychologiczny (Telefon Zaufania). Osoby w każdym wieku mogą dzwonić na numer 733 588 900.

Na terenie Lublina dzieci, młodzież oraz rodzice pomoc mogą także otrzymać w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Szczegółowe informacje na temat pomocy psychologicznej oraz numery telefonów zaufania znajdziecie na stronie internetowej.