Dwóch mężczyzn napadło na 14-latka w Zamościu. Uczennice wezwały pomoc

i

Autor: Lubelska Policja

Dwóch mężczyzn napadło na 14-latka w Zamościu. Uczennice wezwały pomoc

2023-03-22 21:54

Za próbę wymuszenia rozbójniczego na 14-latku odpowiedzą dwaj mieszkańcy powiatu zamojskiego w wieku 18 i 30 lat. W miniony piątek w Zamościu zaatakowali nastolatka. Zajście widziały dwie uczennice inne szkoły, które powiadomiły nauczyciela, a ten straż miejską.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Zamościu.

- Dwaj mężczyźni przyszli pod jedną ze szkół podstawowych i wywabili 14-latka na zewnątrz. Następnie zażądali od niego pieniędzy. Kiedy nieletni powiedział, że nie ma gotówki, kazali mu przynieść pieniądze na określoną godzinę. Wypowiadając żądanie, jeden z napastników trzymał w ręku nóż. Po tym zdarzeniu 14-latek oddalił się – relacjonuje asp. sztab. Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji.

Sytuację zauważyły dwie przechodzące tamtędy 18-latki, natychmiast powiadomiły swojego nauczyciela z pobliskiej szkoły ponadpodstawowej, który zawiadomił zamojską straż miejską. 

- Strażnicy ujęli napastników, a następnie powiadomili policję. Policjanci przewieźli zatrzymanych do komendy i osadzili w areszcie. W czasie przeszukania funkcjonariusze u jednego z nich znaleźli nóż ze składanym ostrzem – mówi Krukowska – Bubiło.

Zatrzymani to 18-latek z Zamościa oraz 30-letni mieszkaniec gminy Nielisz. Młodszy z nich był trzeźwy, natomiast 30-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Śledczy dotarli też do 14-latka i wyjaśnili szczegóły zdarzenia.

W niedzielę w Prokuraturze Rejonowej w Zamościu odbyły się przesłuchania zatrzymanych. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów.

Jak wyjaśnia zamojska rzeczniczka, mężczyźni odpowiedzą za to, że działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grożąc 14-latkowi, usiłowali dokonać na nieletnim przestępstwa wymuszenia rozbójniczego.

Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem, zastosowano wobec nich również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zamościu. 

Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE