Dwie osoby nie żyją. Władze miejskie apelują o wprowadzenie godziny policyjnej

i

Autor: unsplash.com

Dwie osoby nie żyją. Władze miejskie apelują o wprowadzenie godziny policyjnej

2023-03-20 7:19

Dwie osoby zginęły, a dwie inne doznały obrażeń w strzelaninach w Miami Beach na Florydzie. Pierwsza miała miejsce w nocy z piątku na sobotę, a druga w niedzielę nad ranem czasu miejscowego.

Jak poinformowała miejscowa policja, postrzelony w niedzielę nad ranem mężczyzna zmarł w szpitalu. Druga zaatakowana osoba doznała obrażeń, które nie zagrażają jej życiu.

- Funkcjonariusze ścigali pieszo napastnika i aresztowali go – wyjaśnił dziennik „Miami Herald”.

Jak poinformował, w strzelaninie, do której doszło w Miami Beach poprzedniej nocy, zginęła jedna osoba, a druga została ranna. Gazeta zwróciła uwagę, że oba incydenty wydarzyły się w trakcie ferii wiosennych florydzkich uczelni.

W następstwie strzelanin niektórzy przedstawiciele władz miejskich zaapelowali o natychmiastowe wprowadzenia godziny policyjnej. Był wśród nich zastępca burmistrza Steven Meiner.

- Oficjalnie poprosiłem burmistrza (Dana) Gelbera o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia komisji ds. kryzysowych. Musimy działać, w tym wprowadzić godzinę policyjną. Dwie osoby nie żyją. Dosyć tego – argumentował Meiner.

„Miami Herald” przypomniał, że w czasie ferii w mieście dochodzi do dużych zgromadzeń. Także w ubiegłym roku w tym czasie w dwóch strzelaninach zginęli ludzie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE