Drogowcy gotowi do zimy. W walce ze śniegiem pomoże radziecki sprzęt [GALERIA]

2021-11-24 13:56

W odśnieżaniu dróg wojewódzkich pomoże radziecki sprzęt, któremu żadne warunki pogodowe nie są straszne. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie jest już gotowy do zimy. Gdy spadnie śnieg zostaną wprowadzone dyżury Zimowego Utrzymania Dróg Wojewódzkich, na ulice wyjadą piaskarki i solarki, a także radzieckie wielozadaniowe samochody ciężarowe.

- Będziemy robić wszystko co w naszej mocy, by wszystkie drogi wojewódzkie były przejezdne - mówi Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. - W obwodach drogowych gromadzone są środki, które będą wykorzystywane do zwalczania śliskości zimowej oraz sprawdzany jest posiadany przez nas sprzęt. By drogi wojewódzkie były przejezdne dysponujemy 77 piaskarkami i solarkami. Co ciekawe, mamy do dyspozycji także niezawodne radzieckie samochody wojskowe ZIŁ 157, które sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach i poradzą sobie wszędzie tam, gdzie inne samochody ciężarowe zawodzą.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie w sezonie 2021-2022 administruje siecią dróg o łącznej długości ponad 2330 km.

Na stronie internetowej oraz facebooku Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie kierowcy będą mogli znaleźć aktualne informacje o utrudnieniach i stanie dróg wojewódzkich.