Na dobre i na złe odc. 837. Julka Burska (Aleksandra Hamkało), Michał (Mateusz Janicki), Maks Beger (Tomasz Ciachorowski), Hania (Marta Żmuda Trzebiatowska)

i

Autor: Artrama Na dobre i na złe odc. 837. Julka Burska (Aleksandra Hamkało), Michał (Mateusz Janicki), Maks Beger (Tomasz Ciachorowski), Hania (Marta Żmuda Trzebiatowska)

QUIZ

Dopasujesz aktorów do ich ról w serialu „Na dobre i na złe”? Zmierz się z quizem!

2024-05-15 17:01

„Na dobre i na złe” to jeden z trzech najdłużej emitowanych polskich seriali telewizyjnych. Choć wielu osobom pewnie będzie trudno w to uwierzyć, to pierwszy raz na ekranach telewizorów zagościł jeszcze w ubiegłym wieku! W tym quizie sprawdzimy, jak dobrze znacie dawną i obecną obsadę tej produkcji!

„Na dobre i na złe” to cotygodniowy serial telewizyjny opowiadający o losach lekarzy ze szpitala w Leśnej Górze. Po raz pierwszy został wyemitowany w 1999 roku, co czyni go jednym z trzech najdłużej emitowanych polskich seriali telewizyjnych (obok „Klanu” i „M jak miłość”). Można go oglądać na antenie TVP 2. W ciągu mijających lat obsada produkcji przeszła spore zmiany, jednak najwierniejsi fani do dziś doskonale pamiętają pierwszych głównych bohaterów.

Radio Eska: Edyta Jungowska jako Bożenka z Na dobre i na złe skradła serca milionów widzów! Dlaczego zniknęła z show-biznesu?

Quiz: dopasuj aktorów do roli w „Na dobre i na złe”

W poniższym quizie sprawdzimy to, jak dobrze znacie i pamiętacie aktorów, których ścieżka zawodowa połączyła się z serialem „Na dobre i na złe”. Mamy dla was 15 pytań dotyczących zarówno obecnej, jak i „starej” obsady tej polskiej produkcji. Wasze zadanie jest proste: musicie wskazać, który aktor bądź aktorka wcielała się w daną rolę w tym serialu. Jeśli zdobędziecie choć 12/15 poprawnych odpowiedzi, to bez ogródek możecie nazywać się prawdziwymi fanami „Na dobre i na złe”!

Kto gra kogo w „Na dobre i na złe”? Dopasuj nazwiska aktorów do ich serialowych bohaterów!

Pytanie 1 z 15
Na początek cofnijmy się do pierwszych odcinków serialu. Który aktor wcielił się w postać doktora Jakuba Burskiego?

Zobacz także: Jedzenie jak w kurorcie. Tak wyglądają szpitalne posiłki w Radzyniu Podlaskim [GALERIA]