Uczeń piszący test

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Dopasuj antonim do podanego wyrazu. Ten quiz sprawdzi, co pamiętasz z polskiego!

2023-12-06 16:00

Czy pamiętasz z lekcji języka polskiego, czym były „antonimy”? Każdy z nas zapoznał się z tym pojęciem właśnie w szkole. W tym quizie zapytamy was o to, czy potraficie odpowiednio dopasować antonimy do podanych wyrazów. Powodzenia!

Na lekcjach języka polskiego pewnie niejednokrotnie słyszeliście to słowo, choć z pozoru może się ono wydawać nieco tajemnicze. Antonimy to nic innego, jak wyrazy (bądź wyrażenia) o przeciwstawnym znaczeniu. Jak się zatem zapewne domyślacie, są one przeciwieństwem synonimów, o które niedawno też was pytaliśmy w naszym quizie.

Połączyli mieszkańców Polski i Litwy. Niezwykły portal w Lublinie

Quiz: dopasuj antonimy do podanych słów

Z tymi pytaniami powinien poradzić sobie każdy, kto uważał na lekcjach języka polskiego! W poniższym quizie znajdziecie 10 pytań, na które musicie udzielić poprawnej odpowiedzi. Wszystkie zagwozdki dotyczą dobrania odpowiedniego antonimu do podanego słowa. Przed zaznaczeniem odpowiedzi polecamy dobrze się zastanowić!

Quiz z języka polskiego. Dopasuj antonimy do podanych wyrazów

Pytanie 1 z 10
Wskaż antonim do słowa „banalny”:

Zobacz także: Tak kiedyś wyglądały lubelskie szkoły! Zobacz zdjęcia z archiwum

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE